Ana sayfa Güncel Şehit Babası Ergenç: Şehit isimleri taşıyan parklarda alkol satılmasın

Şehit Babası Ergenç: Şehit isimleri taşıyan parklarda alkol satılmasın

128
0
PAYLAŞ

ANKARA

Şehit Onbaşı Faruk Ergenç‘in babası Bekir Ergenç, “Şehitlerin anısını yaşatmak için şehit isimlerinin verildiği parklara alkol satan büfeler koyuyorlar. Şehit ailesi olarak bundan çok rahatsız oluyoruz, bu durum canımızı acıtıyor.” dedi.

Mehmetçik Vakfı yetkilileri, babalar günü dolayısıyla, Afyonkarahisar’da 2012’de meydana gelen mühimmat deposu patlamasında şehit olan Onbaşı Faruk Ergenç’in ailesini ziyaret etti.

Mehmetçik Vakfı, şehit ve malul yakınları irtibat müdürü, emekli Piyade Albay Fahrettin Dörtkol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehitleri geri getirmenin mümkün olmadığını ama onların anılarına, hatıralarına sahip çıkmanın asli vazifeleri olduğunu söyleyerek, “Biz de bu maksatla şehidimizin babasını ziyaret ettik ve babalar gününü tebrik ettik.” diye konuştu.

Şehit Onbaşı Faruk Ergenç’in Babası Bekir Ergenç, Mehmetçik Vakfının her zaman yanlarında olduğunu, özel günlerde kendilerini ziyaret ettiğini ve bayramlarda kurban eti yolladığını belirterek teşekkür etti.

Baba Ergenç, şehitlerin anısını yaşatmak için şehit isimlerinin verildiği parklara, alkol satan büfelerin konulduğunu, şehit ailesi olarak bundan çok rahatsız olduklarını ve bu durumun canlarını acıttığını dile getirdi.

Yetkililere seslenen Ergenç, “Şehit parklarında alkol satan büfelerin ya ruhsatını iptal etsinler ya da satışını iptal etsinler. Devletimizin bu konuyla ilgili bir adım atmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

Muhabir: Ahmet Sertan Usul

Kaynak : http://aa.com.tr/tr/turkiye/sehit-babasi-ergenc-sehit-isimleri-tasiyan-parklarda-alkol-satilmasin/843458

BİR CEVAP BIRAK