Ana sayfa Teknoloji Apple Watch, Kendisini Diğerlerinden Farklı Kılacak Yeni Bir Özelliğe Kavuşuyor

Apple Watch, Kendisini Diğerlerinden Farklı Kılacak Yeni Bir Özelliğe Kavuşuyor

96
0
PAYLAŞ

Apple, ilk olarak iPhone modellerinde ortaya çıkan ve kullanıcılar tarafından tam not alan bir özelliği, ilerleyen dönemlerde akıllı saatlerde de kullanma niyetinde.

Dahili LTE bağlantısına kavuşan Apple Watch, bir sonraki versiyonunda ne gibi değişikliklere sahip olacak henüz bilemiyoruz fakat gelen bazı söylentiler bu konuda önemli ipuçları veriyor. Fast Company isimli kaynaktan gelen habere göre Apple, yine devrim niteliğinde bir yenilik ile Watch serisi akıllı saatlerine farklı bir özellik kazandıracak. Bazı dizüstü bilgisayarlardan ve iPhone 7 modellerinden tanıdık olduğumuz “Force Touch” yani “3D Touch” özelliği, yakın bir tarihte Watch modellerinde de yerini alacak.

Basınç kontrolü ile çalışan ve ekstra seçenekler sunan bu özellik, fiziksel tuşların işlevlerini de başarıyla yerine getirebiliyor. Esasında burada ki amaç, saat üzerinde bulunan tuşları ortadan kaldırarak, cihaz içerisinde yer açmak ve bu alanları ekstra batarya ya da farklı sağlık sensörleri ile zenginleştirmek.

Force Touch özelliği akıllı saatlerdeki yerini aldığı zaman, dokunuşlarınıza sahip olduğu Taptic Engine titreşim motoru ile tepki verebilecek. Böylece dizüstü bilgisayarlar ve telefonlarda olduğu gibi akıllı saatlerde de yer alan fiziksel tuşlar azaltılarak hareketli parça sayısının önüne geçilmeye çalışıyor. Çünkü hareketli parçası daha az olan cihazlar çok daha güvenli hale gelebilmekte.

Kaynak : http://www.webtekno.com/apple-watch-kendisini-digerlerinden-farkli-kilacak-yeni-bir-ozellige-kavusuyor-h47671.html

BİR CEVAP BIRAK