Ana sayfa Güncel Binali Yıldırım Odatv’den 500 bin lira istiyor

Binali Yıldırım Odatv’den 500 bin lira istiyor

107
0
PAYLAŞ

Başbakan Binali Yıldırım ile oğulları, Odatv’ye 500 bin liralık tazminat davası açtı.

Başbakan Binali Yıldırım ile oğulları, Odatv'ye 500 bin liralık tazminat davası açtı. Yıldırım Ailesi'nin dava gerekçesi, Odatv'nin dünyada ses getiren Malta belgelerinde Yıldırım'ın iki oğlunun şirketinin yer aldığını gündeme getirmesi.

Yıldırım Ailesi "kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu" gerekçesiyle Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın ve Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu'dan şikayetçi oldu. Yıldırım'ın avukatı aracılığıyla Anadolu 28. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, "Dünyayı sarsacak belgelerden Binali Yıldırım'ın iki oğlu çıktı", "Oğlu Binali Yıldırım'ı dinlemedi mi?", "Böyle oğlum olsun 1 milyar borcum olsun diyecek" başlıklı haberler nedeniyle Odatv'nin cezalandırılması istendi. Dava dilekçesinde, Binali Yıldırım için 250 bin, Erkam Yıldırım için 125 bin ve Bülent Yıldırım için 125 bin lira manevi tazminatın Yalçın ve Terkoğlu'ndan tahsil edilmesi istendi.

Yıldırım'ın Odatv'nin son haberi "Böyle oğlum olsun 1 milyar borcum olsun diyecek" başlıklı haberden sonra 500 bin lira gibi yüksek bir tazminat talep etmesi dikkat çekti.

İşte Odatv'ye dava açılan haberler:

Odatv.com

Kaynak : http://odatv.com/binali-yildirim-odatvden-500-bin-lira-istiyor-1511171200.html

BİR CEVAP BIRAK