Ana sayfa Güncel CHP Genel Sekreteri Sındır: Memleket konularında sorunlar tek başına çözülmez

CHP Genel Sekreteri Sındır: Memleket konularında sorunlar tek başına çözülmez

150
0
PAYLAŞ

ANKARA

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, yazılı açıklamasında, üzüm üreticilerinin sorunlarının araştırılması için kurulan Meclis Araştırma Komisyonuna seçildiğini bildirdi.

Araştırma komisyonunda CHP adına kendisinin yanı sıra Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ile Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu’nun da yer alacağını belirten Sındır, parti olarak üreticilerin sorunlarını her platformda dile getirdiklerini ve bütün çiftçilerin yanında olduklarını vurguladı.

Sorunların çözüm yerinin Meclis olduğunu ve her türlü sorunun üstesinden gelmek için ortak aklın zorunlu olduğunu vurgulayan Sındır, şunları kaydetti:

“Biz yıllardır el birliği içinde, ortak akıl ile milletimizin her türlü sorununun üstesinden gelebileceğimizi ifade ettik. Çünkü 80 milyon yurttaşımızın iradesi Meclis’te temsil edilmekte. İktidarı ile muhalefeti ile ulusal çıkarlarımızın korunması, vatandaşlarımızın sorunlarının giderilmesi konusunda azami müştereklerde bir araya gelebilmeliyiz. Milletimizin derdiyle hemhal olup vatandaşlarımızın esenlik içinde çağdaşlarının eriştiği refah seviyesine erişmesine el birliği ile katkı koyabilmeliyiz. Millet, memleket konularında tek başına ‘Ben yaptım oldu’ ile sorunlar çözülmez, kaldı ki sonradan bunun telafisi mümkün olmaz.”

Muhabir: Barış Gündoğan

Kaynak : http://aa.com.tr/tr/politika/chp-genel-sekreteri-sindir-memleket-konularinda-sorunlar-tek-basina-cozulmez/998598

BİR CEVAP BIRAK