Ana sayfa Teknoloji Cyanogen veda ediyor!

Cyanogen veda ediyor!

174
0
PAYLAŞ

Cyanogen cephesinden maalesef üzücü bir haber geldi. Android ROM’ları ile oldukça popüler hale gelen Cyanogen tüm servislerini sonlandırma kararı almış durumda.

Cyanogen severlere kötü haber!

Cyanogen severlere kötü haber!

Cyanogen köklü değişikliklere gidiyor. Yeni CEO ile birlikte şirket artık tam teşekküllü Android…

Cyanogen Aralık sonunda kapılarını kapatıyor

Cyanogen, ilk sürümü olan CyanogenMod 3.1’i 1 Temmuz 2009 tarihinde yayınlayan yayınlamıştı. Oldukça sevilen CyanogenMod, 50 milyondan fazla cihazda yer bulmayı başararak dikkatleri üzerine çekmişti.

Cyanogen tarafından yapılan son açıklamaya göre, şirket 31 Aralık 2016 tarihinde yani bu yılın sonunda kapanacak. Tüm servislerini sonlandıracak olan şirket, cihazlar için sunduğu nightly yapıları için desteği de sürdürmeyecek.

16-12/24/cyanogen02.png

Öte yandan şirketin açık kaynaklı kodu, üzerinde çalışmak isteyen tüm geliştiriciler için mevcut kalacak. Cyanagen’in gelecekte Google’ın açık kaynaklı işletim sistemi Android’in yerini almak yerine, bu işletim sistemi için eklentiler hazırlayacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Bundan iki yıl önce Google’ın Cyanogen’e satın almak üzere talip olduğu ve ayrıca şirketin, Microsoft ile uygulamalar anlamında iş birliğine gittiği de ileri sürülmekte. Yeni iş ortaklarının bulunamamasının ve OnePlus, Micromax ile ZUK’un şirketi terk etmesinin durumun bu hale gelmesinde etkili olduğu da söylentiler arasında.

:: CyanogenMod kullanıyor muydunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

BİR CEVAP BIRAK