Ana sayfa Teknoloji Fuara haftalar kala yöneticileri istifa etti

Fuara haftalar kala yöneticileri istifa etti

150
0
PAYLAŞ

Elektrikli otomobil üreticisi Faraday Future çok zor günler yaşıyor. Şirketten sızan bilgilere şirketin, maaşlarını hatta kiralarını bile ödeyecek parası kalmamış durumda. Alacaklılar ise kapıya dayanmış durumda.

Ancak şirket elindeki son kaynakları da Ocak ayında yapılacak CES fuarına katılarak burada yeni modellerini tanıtmak için kullanmaya odaklamış durumda. 

Yöneticiler şirketten kaçıyor mu?

Böylece fuarda yapacağı şov ve ardından gelecek siparişlerle ayakta kalmayı uman şirketten gelen son haberler ise herkesi şaşırttı. Şirketin iki tepe yöneticisi aynı anda istifa etti.

Şef marka müdürü Marco Mattiacci ve başkan yardımcısı Joerg Sommer’in istifası şaşkınlık yaratırken, bu gelişmenin sebebi sonradan anlaşıldı.

Batmakta olan şirketten kaçtıkları düşünülen, otomobil sektörünün çok deneyimli iki yöneticisinin aslında, aldıkları çok yüksek maaşlar nedeniyle, şirketin elini güçlendirmek için istifa ettikleri söyleniyor.

Tesla'nın rakibi batıyor mu?

Tesla’nın rakibi batıyor mu?

Tesla’nın rakibi olarak ortaya çıkan elektrikli otomobil üreticisi Faraday Future batıyor…

Bu iki yöneticisinin maaşlarının yaptığı baskısından kurtulan şirketin elindeki son nakit parayı CES fuarındaki masrafları karşılamak için kullanacağı düşünülüyor.

:: Sizce Faraday Future maddi krizden çıkmayı başarabilecek mi?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

BİR CEVAP BIRAK