Ana sayfa Güncel “İsviçre çakısı rolündeki MHP…”

“İsviçre çakısı rolündeki MHP…”

86
0
PAYLAŞ

İYİ Parti bugün 2. Olağanüstü Kurultayını yapıyor. Saat 10.00’da başlayan Kurultay’da tek başkan adayı olan Meral Akşener yeniden başkan seçilecek…

İYİ Parti bugün 2. Olağanüstü Kurultayını yapıyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katıldığı kurultaya MHP ve HDP davet edilmedi.

Saat 10.00’da başlayan Kurultay’da tek başkan adayı olan Meral Akşener yeniden başkan seçilecek. Öte yandan 80 üyeli genel idare kurulu ve 11 merkez disiplin kurulu üyesi de belirlenecek. Kurultayda Akşener’e blok liste için tam yetki verilirken, seçimde 1124 delegenin imza kullanması bekleniyor.

ANDIMIZ OKUNDU

Andımızın okunmasının ardından Meral Akşener salona giriş yaparken, Akşener’i partililer sloganlarla karşıladı. Akşener için atılan, “Abla nerede biz oradayız” sloganı ise dikkat çekti.

Ayrıca Kurultayda CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi de yer alıyor.

“HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, kurultayda bir konuşma yaparken, şunları söyledi:

“Seçimlerde dilediğimiz sonuçları alamamış olabiliriz. Ama hayal kırıklıklarını büyütmemeliyiz. Rakiplerimiz İYİ Parti’nin kısa ömürlü, konjonktürel bir parti olmasını istiyor. Onların heveslerini kursaklarında bırakmak boynumuzun borcudur. İYİ Parti’yi Türk milleti için geleceğe taşıyacağız”

“KİMSEYE ZAFER GARANTİSİ VERMEDİK”

Öte yandan Meral Akşener de Kurultay’da bir konuşma gerçekleştiriyor. Akşener’in, MHP için “İsviçre çakısı, stepne” ifadesini kullanması ise dikkat çekti.

Akşener’in konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

– Hoş geldiniz ve emin olun ki Türkiye’ye, Türk siyasetine iyi geldiniz. İYİ geldik evet… Onca badire atlattık, bin bir yalana, iftiraya, hileye, desiseye göğüs gererek geldik. Devletin devasa imkanlarıyla karşımıza dikilenlerin duvarlarını yıkarak geldik.. Kurulan tuzaklara düşmemek için, her adımımızı hesaplayarak geldik..

– Bugün, Meclis’te grubu, her ilde her ilçede teşkilatı, binlerce üyesi, gönüllüsü, hasılı, Türk siyasetinde söyleyecek sözü ve gücü olan bir partiyiz.

– İYİ Parti’den önce; konuşursak sesimiz kısılırdı. Talep edersek, iftira atılırdı. Dur dersek tehdit ederler, git dersek kovarlar,söz söyleyecek olsak, üzerimize çullanırlardı… O uzun suskunlukta bir bebek büyüttük. İşte o bebeğin artık konuşma vakti gelmiştir..

– Bu memleketin namuslu, dürüst çocukları olduğumuza şahitlik etme vakti gelmiştir.

– İYİ Parti, sesi kısılan, sözü kesilen, iftiraya uğrayanların partisidir..

– Henüz 10 ay önce, Türkiye’de yeni parti tartışmaları yaşanırken bir şeyi idrak etmiştik; Türkiye’de bir siyasi partiler enflasyonu varken tartışılması gereken yeni bir parti değildi. Türkiye’nin yeni bir siyasi partiye değil, İYİ bir partiye ihtiyacı vardı… Çok şükür ki, onu da biz kurduk!

– İYİ Parti, bir kişiye, bir zümreye, bir kuruluşa, bir başka partiye karşıt olarak değil; adalete, eşitliğe, hakkaniyete, huzura, refaha taraf olarak kuruldu. Bu parti, birilerine ikbal sağlamak amacıyla değil, memleketin ikbali, milletin istikbali için kuruldu.

– Kimseye, zafer garantisi falan da vermedik. Mesele inanmaksa, mesele iddialı olmaksa, işte yine söylüyorum: Başaracağız, başaracağız, başaracağız!

– Evet bir iddia koyduk ortaya, seçimlere öyle girdik.Meclise girmiş olan bütün partiler oy kaybettikleri halde, kendilerini başarılı ilan ettiler… Biz ise,50 yıllık partiler kadar oy almamıza rağmen, iddiamızla sınanmayı esas aldık, sorumluluğu üstlenerek çekildik.

– Türkiye’ye yakıştırdığımız demokrasi anlayışımız da,şahsi prensiplerim de bunu gerektiriyordu.Allah şahittir ki, meselenin altı da budur, üstü de budur. Önü de budur, ardı da budur.O andan sonra ise içinde yer almadığım ve asla müdahil olmadığım bir süreç yaşandı. İYİ PARTİ camiası, kararımın hilafına ortaya bir irade koydu, ısrarcı oldu.

– Veda niyetine ‘ben sizi çok sevdim be’ demiştim. Bu sözümü alıp,,, elimi ayağımı bağlayan bir hamleye çevirdiniz: ‘Biz de seni çok sevdik be’ dediniz. Kararınıza teslim oldum. Görev, töre gereğidir.. Töre konuştu, Han sustu.İradenize boyun eğdim. ‘GEL’ dediniz, geldim.

– Bilinsin isterim ki; Aklımızı karartacak hırslarımız yok bizim. Kariyer planlamasıyla, siyaset yapmıyoruz. ‘Kazanmak için gerekirse papaz cüppesi giyerim’ diyenlerden de değiliz. Dik dururuz, düz yürürüz, hak söyleriz. Zira biliriz ki, bir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir!

– Ne kazanınca vicdanımızı kaybederiz, ne de kaybedince vakarımızı.Kuralsızlığını bilerek girdiğimiz bir yarışın sonunda, mızmızlanmayız. Dedikoducunun dedikodusundan, yılmayız. Her ne olacaksak, adam gibi oluruz. Olmayacaksak da olmayız.

– Kişi karşısındakini kendisi gibi bilirmiş. Hayatı yalan-dolanla, sahtekarlıkla, dalavereyle geçmiş olanların, bunu anlamasını beklemiyoruz. Yanardönerlerin, her kilide girip, her kapıyı açan, siyaset maymuncuklarının, bunu anlamasını beklemiyoruz. 

– Bütün bu yaşadıklarımız, aynı zamanda bir demokrasi dersidir. Bir katılımcılık örneğidir.

– Eteğinde taş kalmış olan var mı? ‘Şunu da söyleseydim’ diye, içinde ukde kalmış olan var mı? Tekrar soruyorum;Var mı? Öyleyse, Nerde kalmıştık? Şimdi yeniden Bismillah diyor muyuz?Öyleyse;DAHA YENİ BAŞLIYORMUYUZ? Haydi, Bismillah!

“İSVİÇRE ÇAKISI ROLÜNDEKİ…”

– Sizlere kolay bir başarı vadetmiyorum. Sabaha iktidar umanlar, bizimle yola çıkmasın. Yolumuz uzun ve çetin.

– Bir milletin kaderi, bir adamın heveslerine, iki dudağından çıkacak keyfi kararlara ve onun dalkavuklarına terk edilemez.

– Bu bereketli topraklarda çok şey yetişir evet; ama, en iyi de insan yetişir insan! Yetişmiş milyonlarımız, o milyonların, onları yetiştiren memlekete katacakları varken; bir adamın ve yakınlarının keyfi olsun diye, bahtımız, onlara emanet edilemez.

– İYİ PARTİ, Ak Parti ve CHP’nin bir kumpas ağzı gibi konumlandığı, yanlarına da her işe yarayan, İsviçre çakısı rolündeki, MHP’nin iliştirildiği siyasi tabloyu değiştirmiştir.

– Türk siyaseti, İYİ Parti’yle derinlik, yükseklik kazandı.

– Kazananı baştan belli olan, kamplar çatışması şeklindeki seçim düzeni, artık işlemeyecektir.

– Türkiye ekonomisi, iktidarın uyguladığı yanlış politikalarla, çıkmaz sokağa girdi. Ve, sokağın sonu yaklaşıyor.

– Bugün, “bize oyun oynuyorlar” diye suçladıkları batılı ülkelerden, yıllar boyunca alınan borçlar, üretime, ihracata değil, ithalat ağırlıklı tüketime, inşaata harcandı.

– Gidilen yol, yol değil. Ekonomik göstergeler hızla daha da kötüleşiyor. Açıklanan 100 günlük programda, enflasyona çare yok. Mutfakta yangın var, ama mutfağa çare yok.Sözler, seçimin ertesi günü unutuldu..

– Borç vereceğiz diye hava atıyordunuz, ama bu gidişle korkarım Türkiye’yi, IMF’lik edeceksiniz.

– Türkiye’yi, 2001’in bile gerisine götüreceksiniz. Erdoğan, cilan dökülecek, forsun sökülecek.

– Yeni sistemin, daha fazla hürriyet diyecek ve adaleti tesis edecek şekilde güncellenmesi gerekiyor.

– İYİ PARTİ, mecliste de, meclis dışında da, en çalışkan parti olacak. Allah’ın izniyle, milletimizi iyi yönetim modeliyle buluşturacağız. İnanacağız, yaşatacağız, iftihar edeceğiz. İYİ’nin parolası budur!

Odatv.com

Kaynak : http://odatv.com/isvicre-cakisi-rolundeki-mhp…-12081849.html

BİR CEVAP BIRAK