Ana sayfa Güncel İzmir Adliyesi'nde şehitlere veda töreni

İzmir Adliyesi'nde şehitlere veda töreni

157
0
PAYLAŞ

Törene Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da katılıyor

Dün yaşanan terör saldırısından sonra bugün şehitler için İzmir Adliyesi'nde tören düzenleniyor.

Mübaşir Musa Can’ın Türk bayrağına sarılmış tabutu adliyeye getirildi. Bu sırada Musa Can’ın yakınları sinir krizleri geçirdi. Sağlık ekipleri fenalaşan acılı aile üyelerine müdahalede bulundu. MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural’ın da gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da törene katılmak üzere adliyeye geldi. Bekir Bozdağ Musa Can’ın ailesine taziyelerini iletti.

Adliye çalışanları ve vatandaşlar da adliyeyi tamamen doldurmuş durumda. Şehit polis memuru Fethi Sekin’in cenazesi de gözyaşları arasında adliyeye getirildi.

 

Camdan bakarken şehit olmuş

 

İzmir Adliyesi'ne yönelik saldırı sırasında polis memuru Fethi Sekin ile birlikte şehit olan Musa Can'ın'ın daha önce, TEKEL'de çalıştığı, kurumun kapatılmasından sonra İzmir Adliyesi'nde görev yapmaya başladığı belirtildi. Olay sırasında, C Blok zemin katta bulunan Ağır Ceza Mahkemeleri Ön Baroya evrak götüren mübaşir Musa Can'ın, D blok 3'üncü katta bulunan 12. Asliye Ceza Mahkemesi kalemine dönerken, silahsesleri üzerine camdan dışarı bakarken başına isabet eden kurşunla vurulduğu öğrenildi.

 

Köyünde yas

 

Musa Can'ın Tokat'ın Turhal ilçesine bağlı Çayıraltı köyü doğumlu olduğu öğrenildi. İzmir'de terör saldırısı sonucu şehit olan zabıt katibi Musa Can'ın Tokat'ın Turhal ilçesine bağlı Çayıraltı köyünde de yas var. Çayıraltı Köyü Muhtarı Kamil Gezer, terör saldırısında şehit olan Musa Can'ın uzun yıllar önce İzmir'e ailesi ile birlikte gittiğini, orada evlendiğini söyledi. Şehidin anne ve babasının cenazelerinin İzmir'de defnedildiğini ifade eden Gezer, ailenin köyde bir evleri ve tarlaları olduğunu, yaz aylarında geldiklerini söyledi.

Orjinal Haber için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK