Ana sayfa Güncel Kanser hastası annesine bakmak için okulu bıraktı

Kanser hastası annesine bakmak için okulu bıraktı

209
0
PAYLAŞ

Eğitim hayatına devam etmek isteyen Fatma, yetkililerden kendisi ve ailesi için yardım istedi

Gaziantep'te mide kanseri olan annesi Cemile Aslan'a bakmak için 2 yıl önce 6'ncı sınıfa giderken okulu bırakmak zorunda kalan Fatma Aslan, eğitiminin sürmesi ve zor durumda olan ailesi için destek istedi.

Doğan haber Ajası'ndan (DHA) Metin Faruk Tamer'in haberine göre, 2'si erkek 3 çocuklu ailenin tek kızı ve ortanca çocuğu olan 13 yaşındaki Fatma Aslan, annesi 38 yaşındaki Cemile Aslan'a 2 yıl önce mide kanseri teşhisi konulması üzerine eğitim gördüğü Hürriyet Ortaokulu'nu bırakmak zorunda kaldı.Babası Ahmet Aslan'ın asgari ücretle bir kargo firmasında çalışan Fatma, eğitim hayatına devam etmek istiyor. Evdeki tüm işi yapan Fatma, yetkililerden kendisi ve ailesi için yardım istedi. Aslan, hemşire olup hastalara yardımcı olmak istediği söyledi.

Eşi hasta olduğu için çok zor durumda olduklarını söyleyen baba Ahmet Aslan ise, yetkililere ve yardımseverlere seslenirken şunları söyledi:

"İki senedir eşim böyle ağır hasta. Devletten veya herhangi birinden hiçbir yardım almadım. Yardımseverlerin sesimi duymasını istiyorum. Eşimi Onkoloji Hastanesi'ne götürmem gerekiyor. Aracım olmadığı için taksi ile gitmek zorunda kalıyoruz. Her gidiş ve geliş 80 liraya mal oluyor. Evim kira. Kızımı okuldan çıkarmak zorunda kaldım. Yardım isteyecek kimsem de kalmadı. Kızımı annesine bakması için okuldan aldık. Ben özel sektörde asgari ücretle çalışıyorum. Eşime yüzde 85 engelli raporu aldık. En azından 3 ayda bir maaş alsın eşimi hastaneye götürme masrafı çıksın istedik. Ben sigortalı olduğum için eşime yardım vermiyorlar. Sigortadan çıkarınca da ilaçlarını alamıyoruz. Eşim hiçbir iş yapamıyor. Kızımın eline bakıyor."

 

Orjinal Haber için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK