Ana sayfa Güncel O kurdele nedeniyle ülkeye alınmadılar

O kurdele nedeniyle ülkeye alınmadılar

106
0
PAYLAŞ

Nazi Amanyası’na karşı kazanılan zaferin simgesi olarak Rusya’da kabul edilen “Aziz George Kurdelesi” ile Ukrayna’ya girmeye çalışan iki Rusya vatandaşı ülkeye alınmadı.

Nazi Amanyası’na karşı kazanılan zaferin simgesi olarak Rusya'da kabul edilen “Aziz George Kurdelesi” ile Ukrayna'ya girmeye çalışan iki Rusya vatandaşı ülkeye alınmadı.

"MİNNETTARLIK İŞARETİ"

Türkrus sitesinin İzvestiya gazetesinden aktardığı habere göre, Minsk'ten Kiev Borispol Havaalanı'na gelen iki Rusya vatandaşı, bavullarının üzerinde "Aziz George Kurdelesi" bulunduğu gerekçesiyle ülkeye alınmadı. İki yolcu Minsk'e geri gönderildi.

Rusya’da ve eski Sovyet coğrafyasındaki bazı ülkelerde çok popüler olan turuncu siyah kurdeleler, Nazi Almanyası’na karşı zafer kazanan Sovyet askerlerine “minnettarlık işareti” olarak kabul ediliyor. Aziz George Kurdelesi, zamanla faşizme ve aşırı milliyetçiliğe karşı mücadelenin sembolü haline geldi.

Ukrayna, Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun onayladığı Rusya karşıtı yaptırımlar kapsamında “Aziz George Kurdelesi”ni de yasaklamıştı.

Yeni yasa, bu kurdeleyi taşıyanların para cezasına çarptırılmalarını öngörüyor.

Odatv.com

Kaynak : http://odatv.com/o-kurdele-nedeniyle-ulkeye-alinmadilar-06051837.html

BİR CEVAP BIRAK