Ana sayfa Teknoloji Steam bir gecede milyonlarca dolar kaybetti!

Steam bir gecede milyonlarca dolar kaybetti!

185
0
PAYLAŞ

Akşam saatlerinde Steam’in çökmesinin ardından bir darbe de Avustralya‘dan geldi. PC Oyuncularının bir numaralı platform tercihi olan Steam, 2.1 milyon dolar cezaya çarptırıldı.

Steam Kış İndirimleri 1. gün

Steam Kış İndirimleri 1. gün

Steam Kış İndirimleri resmen başladı. PC oyuncularının popüler platformu Steam, yaptığı…

Steam geri ödemeleri için büyük ceza

Steam’in başı ilk olarak 2014 yılında belaya girmişti. Avustralya Tüketici Yasası‘na göre, platformun geri ödeme sistemi hayli sınırlı ve şirketlerin lehine çalışıyordu.

Oyuncuların geri ödeme alabilmek için satın aldıkları ürünle ilgi çok ciddi problemlerin var olması veya şirketin direkt olarak bunu desteklemesi gerekiyordu. Avustralya yasalarına göre, tüketiciler aldıkları ürünün kötü olduğunu düşünüyorlarsa bunu iade etmelilerdi.

16-12/24/steam-sdn.jpg

Dava süreci sırasında bildiğiniz gibi Steam hayli köklü değişiklikler yaptı. İade sistemi (Refund) gelişti ve artık bir oyunu aldığınızda 2 saat oynayıp, beğenmediğinizi belirterek rahatça geri iade yapabiliyorsunuz.

Avustralya, 21,124 şikayet dilekçesi kapsamında Valve’a tüketici hakları üzerinden davayı kazandı ve şimdi Valve 2.1 milyon dolar ödemek ile yükümlü.

Açılan davada tazminatın böylesine düşmesinin en önemli nedeniyse, Steam’in tüketici haklarını koruyan kararları alması oldu.

:: Steam’in tüketicinin yanında olduğuna inanıyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: SHIFTDELETE.NET

BİR CEVAP BIRAK