Ana sayfa Teknoloji Yaz Geldi, Klima Satışları 8 Kat Arttı!

Yaz Geldi, Klima Satışları 8 Kat Arttı!

126
0
PAYLAŞ

Klimalar bu sıcak yaz günlerinde imdadımıza yetişiyor ve serinlememiz için tam anlamıyla kurtarıcımız oluyor. Özellikle bu yıl ülkemizde son yılların en sıcak günlerinin yaşanmasıyla birlikte elektrik tüketiminde artış yaşandığını ve klima satışlarında rekorlar kırıldığını duyuyoruz.

Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki popüler e-ticaret sitelerinden bazıları kurulduğundan bu yana geçtiğimiz hafta en yüksek klima satışına ulaştığını açıklamıştı. Şimdi ise MediaMarkt paylaştığı pazar araştırmasında klima satışlarının bir önceki yıla göre 8 kat arttığını söyledi.

MediaMarkt tarafından açıklanan bilgilere göre geçtiğimiz haftasonu, bir önceki yılın aynı haftasonuna göre MediaMarkt mağazalarında klima satışları 8 kat arttı. Ayrıca klima pazarı MediaMarkt’ın açıklamalarına göre geçtiğimiz yaz dönemine kıyasla %62’lik bir artış gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin yanı sıra tüketicilerde klima algısının değiştiğini gözlemliyoruz. Önceleri lüks olarak görülen klimalar artık buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi bir evin vazgeçilmezleri arasına girdi. Klimalar artık yalnızca yaz aylarında serinlemek için değil, kış aylarında da ısıtma özellikleri nedeniyle tercih ediliyorlar” dedi.

Kaynak : https://teknosafari.com/yaz-geldi-klima-satislari-8-kat-artti/

BİR CEVAP BIRAK